Vernisáž a módna prehliadka Synergia

31.05.2019

Študenti programu Textilná technológia a návrhárstvo Fakulty priemyselných technológií Trenčianskej univerzity predstavili estetické ale aj funkčné kolekcie modelov formou výstavy a módnej prehliadky na vernisáži Synergia.

Športové odevy, ležérne šaty s vyšitými súhvezdiami, práce inšpirované umením 20-teho storočia, šaty symbolizujúce svojou čistotou maliarske plátno, modrotlač, ale aj futuristické oblečenie, uniformy pre čašníkov a čašníčky, kolekcie pre deti a mamy, vlastnoručne maľované doplnky, či doplnky z plastových fliaš, sú len zlomok z toho čo študenti vytvorili. Podľa slov rektora Jozefa Habánika sú semestrálne a záverečné práce prezentáciou ich tvorivej etapy v oblasti kolekcie modelov, odevných a bytových doplnkov.

Študenti predstavili svoju inšpiráciu, úvahy a postupy, ktoré viedli k výsledku. Naznačujú tak zameranie jednotlivých individuálnych projektov v rámci zadania spoločnej témy a smerovanie končiacich študentov k ďalšiemu pôsobeniu a uplatneniu. Práce mnohých z nich sú dokonca zaradené do výroby pre konkrétne podniky, hotely, reštaurácie a pod.

 

 

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica