Facebook Youtube Instagram
TnUAD
 

Slávnostné otvorenie Akademického roka 2017/2018

Rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne doc. Ing. Jozef Habánik, PhD. pozýva členov akademickej obce na Slávnostné otvorenie Akademického roka 2017/2018.

Slávnostné otvorenie Akademického roka 2017/2018

Módny návrhár 2017

Vo štvrtok 14. septembra sa v Ružomberku uskutočnil v poradí už šiesty ročník medzinárodnej súťaže Módny návrhár. Podujatie bolo realizované pod záštitou ministra kultúry Mareka Maďariča, rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozefa Habánika a predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Organizátorom súťaže Módny návrhár bola spoločnosť DIZAJN, n.o. na čele s prof. Ing. Pavlom Lizákom, PhD. Prehliadku moderovala Janka Hospodárová a vystupovali Daniel Hůlka a Kamila Nývltová.

Podobne ako v minulosti, aj tento rok bola odovzdaná cena rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozefa Habánika, a to študentke Valérii Kršiakovej zo Strednej umeleckej školy Trenčín. Rektor ocenil...

Módny návrhár 2017

Pripomenuli sme si 73. výročie Slovenského národného povstania

Pri Pamätníku umučených obetí sa na Brezine 28. augusta 2017 uskutočnilo spomienkové stretnutie pri príležitosti 73. výročia Slovenského národného povstania. Okrem žijúcich priamych účastníkov SNP a protifašistického odboja sa podujatia zúčastnili aj delegácie krajskej a miestnej samosprávy, Ozbrojených síl SR, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Jednoty dôchodcov na Slovensku.

Položením venca na hroby padlých vojakov si pamiatku uctil aj rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik. Spomienkovej slávnosti sa zúčastnil aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Pripomenuli sme si 73. výročie Slovenského národného povstania

Tohtoročná Trenčianska detská univerzita v Trenčíne bude iná

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne organizuje každoročne niekoľkodňové podujatie pre deti a žiakov pod názvom Trenčianska detská univerzita. Do programu sa zapájajú nielen jednotlivé fakulty a výskumné pracoviská, ale aj rôzne osobnosti regiónu a športovci. Aj preto sa v posledných rokoch teší veľkej popularite u detí i rodičov.

Kapacity obľúbenej trenčianskej detskej univerzity, ktorú organizuje Trenčianska univerzita počas letných prázdnin už niekoľko rokov,  sú tento rok obmedzené. Dostať sa na ňu stihlo len 40 najrýchlejších, a to z dôvodu špeciálneho programu. 

V tomto roku tak univerzita urobila výnimku a kapacitu znížila na 40 účastníkov. Na druhej strane zvýšila vekovú kategóriu na 10 až 14 rokov. Dôvodom je náročnejšie organizačné...

Tohtoročná Trenčianska detská univerzita v Trenčíne bude iná

Významná spolupráca s čínskou spoločnosťou

Ďalšia významná spolupráca sa črtá po dnešnom stretnutí rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozefa Habánika so zástupcom čínskej spoločnosti  Dahua Technology, Damonom Hu, ktorý je obchodný manažér pre strednú Európu. Spoločnosť je svetový líder v oblasti „security and surveillance“. Pôsobí v 160 krajinách sveta s viac ako 11tis. zamestnancami (z toho 6000 R&D inžinierov). Medzi ich najznámejšie produkty patria kamery so systémom rozoznávania tváre, predmetov a ŠPZ áut. Ďalej sú to rôzne riešenia pre inteligentné mestá a budovy, priemyselné drony, cloudové úložiska v EÚ, video vrátniky na odtlačky prstov, LCD/LED monitory, video steny, systémy pre ochranu štátnych hraníc alebo inteligentné policajné autá. Najnovšie sa zaoberajú výskumom v...

Významná spolupráca s čínskou spoločnosťou

Uvedenie kalendára TnUAD 2013 do života

Osvetlená synagóga

Osvetlená synagóga vo vnútri

Pripravené kalendáre

Pripravené tašky

Krstný otec Miroslav Hlinka a Anton Šepták

Moderátor Š.Skrúcaný

Oficiálne otvorenie - prorektorka E.Červeňanová

Autor - fotograf R.Vrátny

Rozhovor s Pavlom Svrčkom, vpravo Matúš Pokusa

Športovci na pódiu

Rozhovor s Adelkou Ondrejovičovou

Rozhovor s Erikou Kačincovou

Rozhovor s Patrikom Tyborom

Rozhovor s Tomášom Liptákom

Pred krstom

Rozhovor s krstným otcom, hokejistom M.Hlinkom

Rozhovor s úspešným kanoistom, krstným otcom Ľ.Hagarom

Krst medovinou

Krst kalendára

Pripravení športovci na autogramiádu

Podpisovanie kalendárov

Autogramiáda

Š.Skrúcaný a M.Hlinka

Odvzdávanie kalendárov športovcom

Dňa 6. decembra 2012 sa v Synagóge v Trenčíne konal „krst“ kalendára TnUAD 2013 – uvedenie kalendára do života.

Kalendár pre rok 2013 prišli „pokrstiť“ trenčianskou medovinou úspešní športovci, reprezentanti Slovenska, hokejista Miroslav Hlinka a rýchlostný kanoista Ľubomír Hagara.  Akciu veľmi vtipne moderoval Štefan Skrúcaný.

Samotné fotenie prebiehalo od apríla 2012 v priestoroch univerzity, kde športovci a zároveň študenti, niektorí už  aj absolventi, študovali.

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí prispeli svojou prácou, umením  a úsilím k tomu, že sa kalendár „narodil“ a úspešne „vykročil“ do života – firme DATALAN, firme TONAS a Antonovi Šeptákovi, firme Vrátny a Rastislavovi Vrátnemu a Jánovi Čechovskému, Jurajovi Boldišovi a ostatným.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica