Trenčiansky robotický deň s účasťou našej univerzity

16.02.2017

(15. 02. 2017) Aj tento rok zástupcovia našej univerzity prezentovali Fakultu špeciálnej techniky na Trenčianskom robotickom dni. Prvýkrát sa medzinárodná súťažná prehliadka robotov konala priamo v priestoroch Strednej odbornej školy Pod Sokolicami 14, Trenčín.

SOŠ v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a mestom Trenčín pod záštitami predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín, zorganizovala už 12. ročník s cieľom popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi. Výstava podporuje technicky nadaných tvorcov s inovatívnymi riešeniami a dáva im priestor prezentovať svoje nápady a myšlienky alebo zapojiť sa do súťaže robotov.

Fakulta špeciálnej techniky mala okrem pútavých prednášok pripravené ukážky študentských prác ako univerzálny modulárny pásový robot alebo prieskumná oktokoptéra I8. O pohon oktokoptéry sa stará 8 kusov motorov, z ktorých každý  má výkon 658W a na každom je 18“ uhlíková vrtuľa. Riadiaca jednotka obsahuje autopilota a rôzne režimy letu. Samozrejmosťou je aj GPS.

Rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik vyjadril podporu študentom k ďalším nápadom a inovatívnej tvorbe v oblasti techniky a technológie.  

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica