Stretnutie so županom

12.02.2019

Dňa 11. februára 2019 sa rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik zúčastnil diskusie s trenčianskym županom. Diskusiu s podtitulom „Športová župa“ organizovalo vydavateľstvo Petit Press a MY Trenčianske noviny.

Vybudovanie regionálnej Hokejovej akadémie, posilnenie univerzitného športuVážska cyklotrasa, nevyhnutná rekonštrukcia štátnej cesty z Drietomy po Prievidzu, príprava smart rozpočtu TSK sú témy, ktoré rezonovali v diskusii. 

Projekt vybudovania Hokejovej akadémie privítal aj rektor Jozef Habánik, pretože podporuje myšlienku prepojiť vzdelávanie so športom. Trenčianska univerzita má vlastný univerzitný hokejový tím Gladiators Trenčín, ktorí tvoria najmä študenti univerzity. „Náš tím trénuje trikrát do týždňa a má svoje zápasy, tréningy sú vo večerných hodinách. V Trenčíne máme dve ľadové plochy, ktoré sú maximálne vyťažené, preto trénujeme v časoch, v ktorých môžeme, teda aj po večeroch,“ ozrejmil rektor. Ročne univerzita investuje do tímu niekoľko tisíc EUR. Využívame časť dotácie, ktorú dostávame z ministerstva školstva, veľkú časť tvoria aj mimodotačné zdroje. Rozpočet je však viaczdrojový a prispievajú aj viacerí partneri. 


Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22049738/my-s-vami-stretnutie-so-zupanom-jaroslavom-baskom.html#ixzz5fJRwf6Cx 

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica