Podporujeme 15. október, svetový deň boja proti rakovine prsníka!

15.10.2021

V krajinách po celom svete si október každoročne pripomíname ako mesiac povedomia o rakovine prsníka.

Na Slovensku sa každý rok diagnostikuje takmer 3000 nových prípadov rakoviny prsníka. Toto ochorenie je najčastejšie zo všetkých onkologických ochorení žien, na ktoré sa aj najčastejšie zomiera.

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne vníma 15. október ako výzvu na príspevok ku zvyšovaniu povedomia o prevencii karcinómu prsníka. Preto sa pripojila k aktivitám ostatných univerzít, odborných spoločností a pacientskych organizácií na Slovensku a zorganizovala rôzne aktivity.

Tieto aktivity podporuje aj rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik: „Na univerzite sa celý týždeň rozdávali ružové stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti rakovine prsníka. Vo štvrtok 14. októbra sa na Fakulte zdravotníctva konala prednáška zameraná na dôležitosť skríningu ako prevencie karcinómu prsníka.“ Na prednáške sa prezentovali modely pre výučbu samo-vyšetrovania prsníkov a prevenciu onkologických ochorení. Večer sa slávnostne osvetlil hlavný vchod budovy Fakulty zdravotníctva ružovou farbou symbolickou pre svetový deň boja proti karcinómu prsníka. Pevne veríme, že ružové slávnostné osvetlenie nebolo len formálnym symbolom, ale aj impulzom pre osvetlenie sŕdc spolupatričnosťou, podporou, porozumením a ochotou pomáhať.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica