Naši absolventi už majú v rukách diplomy

07.07.2021

Minulý týždeň si na slávnostných promóciách prevzali diplomy naši úspešní absolventi. Tento rok to bolo už druhýkrát, kedy sa pre pandémiu koronavírusu nemohli zúčastniť rodičia, priatelia a blízky absolventov. Vďaka moderným informačným technológiám však mohli sledovať živý prenos na sociálnych sieťach.

Rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik sa vo svojom príhovore poďakoval najmä rodičom a prihovoril sa študentom: "Najväčšími hrdinami dnešného dňa ste vy, milí absolventi. Dnes patrí potlesk práve vám. Zvládli ste náročné štúdium. Prekonali vlastné pohodlie, občas možno s pocitom, že to chcete vzdať. A občas aj s otázkou: Načo mi vlastne titul je? Veď mnohí svetoví milionári ani nedoštudovali. Štúdium znamená dennodenné vychádzanie z komfortnej zóny. Vyžaduje si disciplínu. A to najmä vtedy, keď si viete predstaviť omnoho lepší program, než presedieť deň v aule, učebni alebo laboratóriu.

Naša krajina má pred sebou vážnu úlohu: pochopiť a uvedomiť si, že to najvzácnejšie sú ľudské zdroje. Potrebujeme aj to, aby si absolventi uvedomili svoju hodnotu, aby nik nebagatelizoval tituly, ale aby sa nadobudnuté poznatky vrátili krajine ako dobrá investícia. Študovali ste na verejnej univerzite a celé vaše štúdium až doteraz hradili ľudia tejto krajiny. Pre nich, pre nás ste nádejou, že zúročíte svoje vedomosti a nadanie, a to sa spoločnosti niekoľkonásobne vráti. Buďte hrdí a ukážte Slovensku, že práve Vy ste boli skutočne dobrou investíciou! Nech už budete v živote kdekoľvek, hoci aj na opačnom konci sveta, nezabudnite na to."

Milí naši absolventi, bolo nám cťou odovzdať vám za vašu prácu zaslúžené diplomy. Prajeme vám na vašej ďalšej ceste životom všetko dobré a mnoho entuziazmu, pretože nič veľké nebolo vytvorené bez nadšenia. Sme na vás hrdí!

Celú fotogalériu si môžete pozrieť tu.

Záznam z promócií.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica