Na univerzite sme privítali čínsku delegáciu

16.12.2019

V piatok 13. decembra sme na Trenčianskej univerzite privítali delegáciu z provincie Cangzhou z Číny. Priateľské stretnutie delegácie bolo zamerané na predstavenie kompetencií regiónov a možnej spolupráce s univerzitou. Svojich členov i oblasti, ktoré zastupovali, predstavila na stretnutí viceprimátorka Cangzhou Liang Yinghua, ktorá viedla zahraničnú delegáciu.  

Prímorská provincia Cangzhou je priemyselne založeným regiónom, z neho dominuje najmä petrochemický, textilný, odevný či potravinársky priemysel. Oblasť je známa veľkým množstvom škôl bojového umenia či gymnastickej akrobacie.

Program delegácie začínal na Trenčianskom samosprávnom kraji, pokračoval návštevou Trenčianskej univerzity, kde zástupcov privítal rektor univerzity Jozef Habánik a na záver navštívili spoločnosť VRM Trenčín. K oblastiam, v ktorých by bola možná spolupráca s čínskou provinciou Cangzhou, patrí oblasť cestovného ruchu, kultúry a školstva, výskumu, podnikania, ale najmä vzájomné výmenné pobyty študentov a pedagógov. 

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica