Máme striebro zo zimnej svetovej univerziády

24.04.2019

Tento rok sa v dňoch 2. - 12.  marca 2019 konal 29. ročník Zimnej svetovej univerziády v Krasnojarsku, Ruská Federácia/Sibír. Na mládežníckej obdobe olympiády sa zástupcovia mnohých krajín zúčastňujú na oslave športu. Hlavným prínosom podujatia je podpora športu, prekonávanie národnostných bariér a zjednocovanie ľudí i štátov.

Na celkovo 11-tich zimných športoch sa zúčastnili študenti vo veku od 17 do 25 rokov. Slovensko malo svojich predstaviteľov v kategóriách  krasokorčuľovanie, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, orientačné lyžovanie, biathlon, freestyle, snowboard a hokejový turnaj mužov.

Práve hokejový tím, v ktorom mala zastúpenie aj Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, zabezpečil pre Slovensko striebornú medailu, keď sa spomedzi dvanástich mužstiev prebojoval do finále s Ruskou federáciou. V záverečnom dejstve sa však naši hráči neubránili tlaku súpera a s výsledkom 1:2 sa umiestnili na vynikajúcom druhom mieste. Podľa slov trénera univerziádneho tímu hráči ukázali charakter a chuť po víťazstve. Zišla sa skvelá partia, ktorá tvrdo šla za svojím cieľom. 

Trenčianska univerzita mala v „striebornom“ hokejovom tíme zastúpenie až troch hráčov Lukáša Ďurkecha z Katedry politológie, Erika KompasaJána Zlochu z Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov.

Slovenskí hokejisti získali v ére samostatnosti na univerziádnych turnajoch už šiestu medailu. V roku 2001 sa tešili z historického zlata, trikrát vybojovali striebro a dvakrát bronz.

Na našich hráčov je hrdý aj rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik, ktorý sa s nimi osobne stretol a poďakoval za vzornú reprezentáciu univerzity aj Slovenska. Zaželal im tiež veľa úspechov do budúcnosti a poprial, aby sa im aj naďalej darilo zladiť náročné štúdium so športovými aktivitami a mohli tak rozvíjať svoj talent.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica