Chceme, aby boli študenti v novom roku v bezpečí

13.08.2020

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne nenecháva nič na náhodu a už teraz sa pripravuje na možné zopakovanie marcového scenára a digitálnu výučbu. Rektor univerzity Jozef Habánik avízoval: „Hoci ešte v súčasnosti nie je jasné, či budeme postavení pred nejakú novú pandemickú výzvu, týkajúcu sa vyučovacieho procesu, musíme byť pripravení. V letnom semestri sme rýchlo zareagovali, systém výučby sme menili za pochodu, zvládli sme všetky bezpečnostné a dezinfekčné opatrenia a pomohli sme študentom, ktorí sa nemohli dostať domov. Záver akademického roka sme tiež zvládli na výbornú, úspešne sme doučili, absolvovali nové online, či klasické štátnice aj zorganizovali netradičné promócie, ktoré sme vysielali naživo na sociálnej sieti.“

Podľa vedenia univerzity sa všetko bude odvíjať od rozhodnutia centrálneho krízového štábu a hlavného hygienika a rozhodnutia rektora budú závisieť od vývoja nákazovosti. Univerzita nechce nič podceniť a už teraz pripravuje opatrenia pre zahraničných študentov, ktorí na Trenčianskej univerzite študujú a prídu študovať. Pri dodržiavaní opatrení chce dať možnosť študentom vycestovať aj v rámci programu Erasmus+.

Prísne bezpečnostné opatrenia neobídu od začiatku akademického roka ani študentské domovy. „Samozrejme maximalizujeme snahu o ochranu zdravia našich zamestnancov aj študentov“, dodáva rektor, zároveň však apeluje na každého študenta a jeho vlastnú zodpovednosť, aby dôsledne dodržiavali pokyny Úradu verejného zdravotníctva a ak je to možné minimalizovali do konca prázdnin cestovanie, aby mohla univerzita začať, dúfajme že pohodový nový akademický rok 2020/2021.

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica