Facebook
Twitter
Google+
 

Naši študenti na medzinárodnej konferencii

V rámci cezhraničného mikroprojektu „Rozvoj regiónov prostredníctvom inovácií“ sa v dňoch 20. – 21. novembra 2014 uskutočnila pod záštitou rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, doc. Ing. Jozefa Habánika, PhD., druhá, záverečná konferencia. Za Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa jej zúčastnili odborní koordinátori projektu spolu s dvadsiatkou najaktívnejších študentov Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov, celkovo tak prišlo viac ako 65 účastníkov z oblasti univerzitného prostredia, municipálnej sféry a subjektov medziobecnej spolupráce. Hlavným cieľom konferencie bolo analyzovať aktuálnu problematiku oblasti komunitného rozvoja a spolupráce obcí na území zapojených mikroregiónov.

Pri tejto príležitosti naši študenti...

Naši študenti na medzinárodnej konferencii

Družba oslavovala 60. výročie založenia

V sobotu 22. novembra 2014 sa v Posádkovom klube Trenčín stretli priatelia folklóru, aby spoločne oslávili 60. výročie založenia folklórneho súboru Družba. V bohatom kultúrnom programe „Jako by nám nebolo v tomto dome veselo...“ sa prezentovali viaceré generácie „družbákov“, medzi ktorými boli Záhumienkári, Družba senior a samozrejme terajšia generácia hudobníkov, spevákov a tanečníkov.

Počas šesťdesiatich rokov svojej histórie uskutočnila Družba viac ako 1 960 vystúpení doma i v zahraničí, účinkovala v 24 krajinách sveta a doteraz realizovala celkom 77 samostatných zájazdov v Austrálii, Japonsku, USA, Kanade, Mexiku, Argentíne, Egypte a takmer celej Európe. Postupne sa prepracovala medzi úspešné folklórne súbory na Slovensku, o čom svedčí množstvo získaných ocenení z...

Družba oslavovala 60. výročie založenia

Rektora našej univerzity ocenili pamätnou medailou

Rektor Univerzity obrany v Brne brig. generál prof. Ing.  Bohuslav Přikryl, PhD. ocenil doc. Ing. Jozefa Habánika, PhD. – rektora Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne najvyšším ocenením za spoluprácu medzi oboma univerzitami.

Dr.h.c. prof. Ing. Vojtěch Hrubý, CSc. člen vedeckej rady TnUAD v Trenčíne, odovzdal v mene rektora Univerzity obrany v Brne, brig. generála prof. Ing.  Bohuslava Přikryla, PhD., rektorovi Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, doc. Ing. Jozefovi Habánikovi, PhD., pamätnú medailu ako najvyššie ocenenie Univerzity obrany v Brne za spoluprácu medzi oboma univerzitami.

„Je to predovšetkým ocenenie vzájomnej spolupráce konkrétnych katedier a pracovníkov Fakulty špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra...

Rektora našej univerzity ocenili pamätnou medailou

Prehlbujeme spoluprácu s praxou

Rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne doc. Ing. Jozef Habánik, PhD. sa stretol so zástupcami spoločnosti Klauke Slovakia s. r. o. Na stretnutí rektor prezentoval možnosti spolupráce našej univerzity s podnikovou sférou so zreteľom zapojenia našich študentov do praxe.

„Cieľom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne je poskytovanie kvalitného vzdelania našim študentom a spojením s praxou už počas štúdia im dokážeme garantovať flexibilitu a uplatniteľnosť na trhu práce.“ spomenul rektor našej univerzity doc. Ing. Jozef Habánik, PhD. na rokovaní s vedením spoločnosti.

Spoločnosť ocenila možnosti spolupráce s našou univerzitou, pričom ich zaujala hlavne oblasť výskumu automatizácie a materiálov na technických fakultách našej univerzity.

Prehlbujeme spoluprácu s praxou

Druhý zápas, prvé zmeny

Spoločný hokejový tím CityU/TnUAD Gladiators privítal v utorok 12. novembra 2014 na domácom ľade tím UK Praha. Gladiátori chceli nadviazať na svoje posledné víťazstvo v Banskej Bystrici, ale napokon proti silnému úradujúcemu majstrovi z Prahy podľahli. Zápas otvorili slávnostným buly rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne doc. Ing. Jozef Habánik, PhD. spolu s rektorkou City Univerzity prof. Ing. Editou Hekelovou, PhD.

Zápas bol od začiatku veľmi dramatický a hostia z Prahy sa začali okamžite tlačiť do našej brány. Gladiátori využívali každú príležitosť skórovať, ale šťastie bolo na strane súpera, ktorý si dôkladne strážil svoje územie.

„Naši hrali veľmi dobre, ale na pražských majstrov to nestačilo. Nemôžeme len vyhrávať, ale z každej prehry sa...

Druhý zápas, prvé zmeny
AIS E-learning Webmail Kontakty Strava Knižnica
Informácie pre uchádzačov
Portál pre absolventov
Kalendár podujatí
uplynulé November - 2014 nasledovné
Po Ut St Št Pi So Ne
  01 02
03 04
05
06
07 08 09
10
11
12
13
14
15
16
17 18 19 20 21 22 23
24
25
26 27 29 30
Streda, 05. november 2014
Štvrtok, 06. november 2014
Pondelok, 10. november 2014
Streda, 12. november 2014
Štvrtok, 13. november 2014
Piatok, 14. november 2014
Sobota, 15. november 2014
Nedeľa, 16. november 2014
Utorok, 25. november 2014
Informácie pre študentov